Wysyłka roślin przez internet może budzić wątpliwości, w końcu jak z pozoru delikatna roślina dotrze do mnie cała? Wcale się nie dziwimy, że część z Was może mieć opory przed korzystaniem z oferty szkółki roślin online, lub internetowego sklepu ogrodniczego. Postanowiliśmy rozwiać Wasze obawy i wątpliwości i przygotowaliśmy krótki wpis o tym, jaką drogę przebywają rośliny zakupione w wszytskodlaogrodu.pl od momentu zamówienia, aż do dostarczenia pod Wasze drzwi.

Zobacz jak pakujemy paczki na naszym filmiku w serwisie Youtube:

Wersja czytana 😉

wybieranie-roslin
  • Po złożeniu przez Was zamówienia, przydzielamy do niego odpowiedniego pracownika. Przez cały proces realizacji zamówienia jest za nie odpowiedzialna jedna osoba, dzięki temu zapobiegamy wszelkim pomyłką. Opiekun zamówienia idzie na szkółkę i wybiera  najlepiej prezentujące się okazy, jeżeli zamówicie kilka sztuk jednej odmiany, to rośliny zostaną dobrane tak, aby były jednakowej wielkości. W końcu, może zechcesz posadzić je razem i pasuje, aby były takie same 🙂 

  • Po wybraniu wszystkich roślin z zamówienia, pracownik przystępuje do przygotowania ich do wysyłki. Każda roślina jest dokładnie oglądana, jeśli trafi się jakiś chwast to jest na tym etapie plewiony. Jeżeli roślina tego wymaga jest również przycinana, lub formowana. Naszym zadaniem jest, aby rośliny dotały do Państwa gotowe do wsadzenia. Nie każdy bowiem wie jak przyciąć np. przekwitniętą lawendę lub nachyłka – dlatego robimy to my, tak aby pozostało Ci cieszyć się nowymi roślinami, a nie zajmować sobie głowy kwestami pielęgnacyjnymi. 
  • Rośliny są podlewane i pozostawiane do wstępnego przeschnięcia – w końcu przed nimi podróż do Twojego domu, a muszą dotrzeć w nienagannym stanie 🙂 
IMG_20200825_145150
IMG_20200825_145218
bambusy
  • W następnym kroku pracownik przystępuje do zabezpieczania rośliny na czas transportu. Wilgotna bryła korzeniowa jest pakowana w worek, dzięki któremu roślina będzie miała dostraczoną odpowiednią ilość wilgoci, a ziemia nie rozsypie się po paczce. Dodatkowo każda sadzonka jest wpierana palikami bambusowymi, tak aby nawet nie drgnęła podczas transportu.
  • Ostatnim krokiem jest odpowiednie ułożenie roślin w pudełku. Kruche sadzonki są przekładane dodatkową warstwą kartonu i często owijane tekturą falistą. Bambusy powodują, że roślina nie przemieszcza się w pudełku. Gdyby jeden się złamał, roślina jest podparta drugim – taki sposób pakowania w 100% zabezpiecza roślny przed połamaniem lub innymi szkodami. 
  • Dodatkowo każdą rośliną mocujemy jeszcze sznurkiem, zapakowane w taki sposób nie mają możliwości nawet drgnąć! Tak zapakowaną paczkę pozostaje tylko zakleić i owinąć streczem. 
IMG_20200825_145957

Mam nadzieję, że po tym wpisie przekonacie się do zakupu roślin przez internet. Najtrudniej przekonać się za pierwszym razem, później prawdopodbnie bardzo chętnie będziecie kupować rośliny ozodbne w taki sposób 🙂 

W samym 2020 roku wysłaliśmy no Was 1100 zamówień i 13 000 roślin, z czego uszkodzeniu w transporcie uległo łącznie 16 sztuk! Czyż to nie jest gwarancja bezpieczeństwa? 🙂  Oczywiście, w przypadku uszkodzenia natychmiast wysyłamy nową sadzonkę!