Wyświetlanie jednego wyniku

Przydomowe ogródki mogą okazać się świetnym sposobem na spędzenie czasu oraz na zrelaksowanie się… o ile nagle na rabatach nie zalęgną się szkodniki. Różnego rodzaju zagrożenia czyhają na pracowicie pielęgnowane rośliny, więc w celu ich szybkiego zwalczenia wiele osób sięga po opryski. Czy są one bezpieczne? Jakie środki ochrony roślin można zastosować?

Jakiego typu preparaty można spotkać w sklepach z opryskami?

Jedne z najpopularniejszych pestycydów to tzw. herbicydy, czyli preparaty służące do walki z chwastami. Podobne do nich są algicydy – środki do zwalczania glonów. Plagą wielu ogrodników są ponadto różnego rodzaju owady, z którymi poradzą sobie insektycydy, a także nicienie. Ich usuwanie to domena nematocydów. Dobry sklep ze środkami ochrony roślin powinien mieć w ofercie także fungicydy – preparaty odpowiedzialne za likwidację grzybów.

Czy opryski stanowią zagrożenie dla środowiska?

Stosując różnego rodzaju preparaty, należy pamiętać, że to chemia mająca za zadanie wyeliminować dany problem. Nie może zatem być stosowana zbyt często, ponieważ może zbytnio osłabić rośliny. Ich spożycie przez zwierzęta bądź ludzi może się skończyć poważnymi zatruciami lub innymi niepożądanymi skutkami, więc należy każdorazowo pamiętać o unikaniu kontaktu z pestycydami. Powinny być one stosowane jako ostatnia deska ratunku, wyłącznie wtedy, kiedy inne metody zawodzą.

Jak bezpiecznie stosować środki ochrony roślin?

Każdy dobry sklep z opryskami powinien mieć w ofercie preparaty z jasno określonymi instrukcjami postępowania. Należy przede wszystkim unikać stosowania silnych specyfików w okresie kwitnienia, a także wtedy, gdy kontakt z sadzonkami mogą mieć ludzie lub zwierzęta. Do zastosowania środka należy wybrać bezwietrzny dzień oraz każdorazowo zakładać rękawiczki ochronne.

Nasz sklep ze środkami ochrony roślin kompleksowo zadba o stan Twojego ogródka i przygotowanie go na każdą ewentualność. Nie zwlekaj, tylko sprawdź naszą ofertę i wybierz to, czego najbardziej potrzebują Twoje sadzonki.