Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Dzwonek Karpacki Avida Blue – niebieskie dzwonki P9

10.90
Rośliny w pojemniku p9 Zdjęcie sadzonki wykonane wiosną 2022.  

Dzwonek Karpacki Avida White – białe dzwonki

10.90
Sadzonka w doniczce p9 Zdjęcie sadzonki wykonane wiosną 2022.

Dzwonek Iridescent Bells

15.90
 100% czystość odmianowa  Zahartowane rośliny – uprawa polowa  Zdrowe i ukorzenione sadzonki  Rośliny pakowane w dniu wysyłki

Opieka nad młodymi roślinami wyrastającymi z cebulek różni się zazwyczaj od tych zapuszczających korzenie z nasion. Inne kryteria powinny także towarzyszyć wyborowi odpowiednich sadzonek. Czym charakteryzują się rośliny z cebulek? Na co zwracać uwagę przy ich zakupie oraz sadzeniu?

Jakiego typu rośliny wyrastają z cebuli kwiatowych?

Rośliny wyrastające z cebulek to zazwyczaj gatunki przystosowane do stosunkowo trudnych warunków, cebula pełni bowiem funkcję magazynu przyszłych pędów. Sadzi się je zazwyczaj jesienią i mimo że tego nie widać, to owocują one pod ziemią w niższych temperaturach. Zazwyczaj wyrastają wiosną i to wtedy można cieszyć się ich najbardziej okazałym wyglądem. Najpopularniejsze cebulki kwiatowe wieloletnie to m.in. lilie, piwonie, malwy czy funkie.

Na co zwracać uwagę, kupując cebulki kwiatów?

Niektórzy sprzedawcy mogą wprowadzać klientów w błąd, oferując im towar słabej jakości. Warto zatem zwracać uwagę na stan cebulek kwiatów. Jeśli są one nadgniłe lub przesuszone, nie warto nawet próbować ich sadzić, ponieważ z pewnością nie wykiełkują, a dodatkowo mogą przyczynić się do szkód w innych roślinach. Organem kontrolującym jakość sadzonek jest Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dlatego warto robić zakupy w sklepach posiadających ich gwarancję.

Jak odpowiednio sadzić cebule kwiatowe?

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na cebulki kwiatowe wieloletnie, czy te na jeden sezon, warto pamiętać o odpowiednich odstępach między poszczególnymi roślinami. Jeśli nie będą one miały przestrzeni, mogą owocować znacznie gorzej. Zwróć także uwagę na stopień nasłonecznienia oraz kwasowość gleby i dostosuj je do wymagań danego gatunku. Warto także zastanowić się nad specjalnym koszyczkiem, który ochroni sadzonkę przed szkodnikami.

Wybór cebulki kwiatów z odpowiedniego sklepu daje gwarancję udanych zakupów i pięknych kwiatów. W naszym sklepie mamy dla Ciebie wyłącznie produkty najwyższej jakości – od cebulek i nasion po zraszacze i odstraszacze gryzoni.