Informacje

Jak pakujemy i zabezpieczamy rośliny?

Bardzo często dostajemy pytania nt. tego w jaki sposób pakujemy paczki? Jak zabezpieczamy rośliny przed wysuszeniem i wilgocią? Poniżej pokażemy państwu krok, po kroku jak z naszej szkółki rośliny wędrują do Państa.

  1. Wybór rośliny– Jako iż jesteśmy producentami roślin, nie musimy ich kupować. A co za tym idzie- wybieramy te rośliny które są najładniejsze, a nie wszystkie, bo i tak musimy je sprzedać. Jak najbardziej również czytamy państwa wiadomości w “wiadomości do sprzedającego” podczas zamawiania. Jeśli klient chcę roślinę niższą ale gęstszą- staramy się taką wybrać. Lub gdy chcecie aby borówka już miała owoce, a borówki już owocują- to oczywiście wybieramy takie z owocami 🙂 Każda roślina którą wysyłamy posiada również paszport UE, po którym można rozpoznać odmianę, i nie ma mowy o pomyłce.

2. Pielęgnacja rośliny– niestety ale rośliny mają wrogów- jednym z nich są chwasty. To je plewimy, aby do państwa doszły rośliny gotowe do wsadzenia, bez potrzebnych zabiegów, jeśli zobaczymy że któraś gałązka jest podłamana, to ją usuwamy, lub np. gdy Wierzba Hakuro-nishiki wymaga cięcia to ją przycinamy, bądź zaznaczamy kielntowi gdzie ją przyciąć za kilka tygodni 🙂

3. Podlewanie i osuszanie– Często w lato mimo podlewania, rośliny mogą mieć za sucho aby je wysłać. Wtedy je podlewamy i zostawiamy na kilka godzin, aby roślina nie została wysłana zbyt mokra. Jeśli natomiast roślina jest zbyt mokra (np. po deszczu) , osuszamy ją, aby przez nią paczka się nie rozpadła.

4. Foliowanie i zabezpieczanie doniczki przed utratą wody– Aby roślina przez całą podróż miała dostęp do wody, a jednocześnie gleba z doniczki się nie rozlatuje, zabezpieczamy doniczkę folią, a następnie zaklejamy ciasno przy pniu, aby zabezpieczyć przy okazji pień.

5. Zabezpieczanie i piętrowanie roślin – Najpierw rośliny bambusujemy-aby zabezpieczyć je przed ruszaniem się w kartonie. Używamy dwóch bambusów, na których przeciwstawnych końcach są dwie rośliny. Jeśli liczba roślin w paczce jest nieparzysta, to ostatnia roślina posiada dwa bambusy. Jeśli jest to potrzebne (zwłaszcza przy roślinach bardzo łamliwych np. Azalie )to doniczkę zabezpieczamy sznurkiem- aby ograniczyć przemieszczanie się rośliny do minimum.

6. Sklejenie i streczujemy paczkę – paczkę po zestreczowaniu dodatkowo obklejamy taśmą klejącą i oznaczamy górę paczki, jeśli jest to konieczne. Taką paczkę dajemy kurierowi, a następnie trafia do państwa 🙂

Gdybyście Państwo mieli jeszcze pytania dotyczące zabezpieczania paczek, bądź jakiejkolwiek sprawy- zapraszamy do kontaktu mailowego : wdo.sklep@gmail.com